Hakkımızda

Firmamız 1980 yılında FİLCOKSAN adı altında Mehmet USLU tarafından kurulmuş olup Tekstil sektöründe kullanılmakta olan düze filtre ve conta imalatı ile üretime başlamıştır.

1996 yılında kurumsallaşan firmamız ünvanını Mikro Filtre Filtre Kalıp Mak. San. Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirmiştir.

Bu değişimle birlikte Çalı Sanayisinde 2500 m² kapalı 1500 m² açık alanı ile kendi fabrika binasını kurmuştur. 1998-2003 yılları arasında göstermiş olduğu büyük başarılarla Bursa Kurumlar Vergi Rekormenleri Sıralamasında bir çok kez en büyük 100 firma arasında yer almıştır. 1998 yılında yatırım kararı alan firmamız cnc torna otomat vb. tezgahları firmasına kazandırmış olup Otomotiv Sektörünede hitap etmeye başlamıştır.

Her zaman yenilikçiliği ilke edinen firmamız 2009 yılında yönetim kurulunun aldığı kararla yeni yatırımlar yapmaya başlamıştır. Yapmış olduğu yatırımlar plastik enjeksiyon tezgahları cnc frezeler dalma erezyon vb. tezgahları bünyesine katmıştır.

2010 yılında yaptığı yatırımlar doğrultusunda ünvanını Mikro Filtre Kalıp Plastik Mak. San. Tic. Ltd. Şti. olarak revize etmiştir.Her türlü sektöre hitap etmeyi ilke edinen firmamız yatırımlarına hızla devam etmektedir.

Vizyonumuz

Teknoloji ve yeni gelişmeleri takip etmek ve işin her aşamasında uygulamak,

• Hep daha iyi çalışma koşulları oluşturmak üzere çalışmak,

• Çalışanları motive ederek verimliliği arttırmak,

Tüm süreçlerimizde sürdürülebilirlik stratejimize ve ilkelerimize göre çalışırız.

Tüm üretim faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.

Çalışanlarımıza değer katar ve yeni kariyer olanakları sağlayarak bağlılık yaratırız.

Şeffaf, açık ve güvene dayalı iletişim kurarız.

Girişimciliğe önem verir, yeni fikirleri ve değişime açık olmayı destekleriz.

Misyonumuz

Kaliteden ödün vermeyen, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, yenilikçi ve çevreye duyarlı üretimler gerçekleştiren MİKRO FİLTRE , müşteri odaklı yaklaşımı ile çözüm ortaklarına katma değer yaratan bir firmadır.